Berlin


Wycieczka do Berlina


Dnia 31 maja 2014 roku całą grupa wybraliśmy się na wycieczkę do Berlina. Odjechaliśmy pociągiem o godzinie 5:00 z dworca głównego w Zwickau. Po czterech i pół godziny oraz dwóch przesiadkach dotarliśmy na "Berlin Hauptbahnhof", czyli główny dworzec w Berlinie. Jego konstrukcja zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Zwiedzanie zaczęlismy od muzeum figur woskowych – "Madame Tussauds Berlin". Mieliśmy możliwość sfotografowania się ze znanymi aktorami, piosenkarzami, politykami i piłkarzami.

Następnie udaliśmy się wzdłuż znanej ulicy "Unter den Linden”, przy której mieszczą się ambasady i instytucje. Po drodze minęliśmy jeden z największych uniwersytetów w Niemczech – "Humboldt Universität".

Naszym następnym przystankiem było "Aqua Dom & Sea life”, – czyli podziemne oceanarium o imponujących rozmiarach. Zobaczyliśmy stworzenia morskie z całego świata. "Aqua Dom" jest to ogromna tuba wypełniona wodą oceaniczna, w środku, której znajduje się winda dla zwiedzających.

Obejrzeliśmy również "Berliner Dom" – Katedrę Berlińską. Budynek ten ukończony w 1905 roku utrzymany jest w stylu późnego, włoskiego renesansu. W jej podziemiu znajduje się krypta grobowa dynastii Hohenzollernów.

"Fernsehturm", "Weltuhr" oraz Fontanna Neptuna to również rozpoznawalne symbole Alexanderplatz. "Fernsehturm", czyli wieża telewizyjna mierzy ponad 368 wysokości i jest w pełni sprawna technicznie. Na jej szczycie znajduje się restauracja oraz taras widokowy.

Naszą ostatnią atrakcją było zwiedzanie Reichstagu. Siedziba niemieckiego parlamentu, jeden z symboli Berlina. Po zjednoczeniu i przeniesieniu stolicy do Berlina Reichstag stał się najważniejszym budynkiem kraju. Posiada on ogromną szklaną kopułę z punktem widokowym którą zwiedza tysiące turystów dziennie.

O godzinie 18:00 pociąg powrotny zabrał nas do Zwickau. Około północy dotarliśmy na miejsce. Uważamy wycieczkę za naprawdę udaną.


Minigaleria

    Madame Tussauds Berlin

    Sea Life

    Reichstag

Program Leonardo da Vinci jest częścią
programu edukacyjnego Unii Europejskiej
"Uczenie się przez całe życie"
(Lifelong Learning Programme).

Copyright© 2014, All right reserved.

Coded by Emilian Ścibisz

DO GÓRY