Praktyki


Przebieg praktyk


Praktykę odbywaliśmy w firmie FAW, gdzie mieliśmy bardzo sympatycznych, fachowych opiekunów i wykładowców.

Przez pierwsze dwa tygodnie byliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyli logistycy, natomiast drugą: informatycy, mechatronicy, elektronicy i teleinformatycy.

Logistycy zapoznali się z programem Lexware służącym m.in. do prowadzenia księgowości małej firmy oraz rozliczania podatków. Po zapoznaniu się z tym programem logistycy skupili się na programach biurowych. W Excelu tworzyli plan zajęć, a w Wordzie swoje etykiety i wizytówki. Logistycy zwiedzili dwa ogromne zakłady produkcyjne: Geberit i Schnellecke-Logistics. Podczas zwiedzania zobaczyli, jak w praktyce wyglądają różne procesy logistyczne.

Logistycy pracowali pod opieką pani Bischof.

Informatycy, elektronicy, mechatronicy i teleleinformatycy przez pierwszy tydzień pracowali z panem Geislerem. Zajmowali się pneumatyką oraz elektropneumatyką. Na tych zajęciach zajmowali się czytaniem schematów oraz montowaniem układów. Podczas pracy profesor Staszewski przeprowadzał sabotaże, dzięki którym nasza praca była bardzo ciekawa.

W drugim tygodniu druga grupa wykonywała ćwiczenia związane z wyznaczaniem i odczytywaniem współrzędnych układów płaskich i przestrzennych. W następnej kolejności na symulatorze komputerowym, tworzyła programy do frezowania i toczenia. Na początek zaczynali od najprostszych ćwiczeń, by skończyć na bardziej zaawansowanych. W ostatnim dniu nauki CNC pisaliśmy program tworzący „wieże” oraz inne pionki szachowe. Mieliśmy też okazję obserwować ich wykonywanie we frezarce CNC. Nad naszymi poczynaniami czuwał pan Schmidt.

Przez ostatnie 2 tygodnie praktyk informatycy wraz z teleinformatykami dołączyli do logistyków i pracowali nad stroną internetową pod czujnym okiem pana Strobela oraz zajmowali się hardwarem. W tym czasie mechatronicy i elektronicy zajmowali się sterownikami PLC (ang. SPS), w czym pomagał im pan Illing.


Minigaleria

    Webdesign

    CNC

    Niemiecki

Program Leonardo da Vinci jest częścią
programu edukacyjnego Unii Europejskiej
"Uczenie się przez całe życie"
(Lifelong Learning Programme).

Copyright© 2014, All right reserved.

Coded by Emilian Ścibisz

DO GÓRY